Tootegrupid

Müügi- ja kasutustingimused

Veebipoe www.taskulambid.eu (edaspidi Veebipood) omanik on Tragi OÜ (registrikood 16458497), juriidilise asukohaga Kuusenurga Viti küla Harku vald.

Kasutusleping müüja ja ostja vahel

Viibides Taskulambid.eu keskkonnas ning sooritades ostu Taskulambid.eu-st sõlmitakse e-poe kasutusleping (edaspidi Kasutusleping) Tragi OÜ aadress Kuusenurga, Viti küla, Harku vald, Harjumaa 76910, reg.kood 16438497 (edaspidi Müüja) ja kliendi, kes vormistab Taskulambid.eu e-poest tellimuse ja identifitseerib end sisestades tellimusele oma isikuandmed (edaspidi Tellija) vahel.
 
Enne kauba tellimist palun tutvu alloleva lepingueelse informatsiooni, müügitingimuste ja juhistega kaupade tellimiseks.

Pane tähele, et Taskulambid.eu veebipood tarnib kaupa ainult Eesti piires. Kui soovite tarnet välismaale, siis palun võtke otse ühendust Taskulambid.eu klienditeenindusega aadressil info@tragi.ee.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
 

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
 

Maksmise kord

TASUMINE ÜLEKANDEGA

1. Teie e-mailile saabuvad kohe peale tellimuse kinnitamist tellimuse number ning maksmisele kuuluv summa, samuti on kirjas meie panga arveldusarve numbrid. Kindlasti märkige makse selgitusse tellimuse number või tähtedest koosnev tellimuse kood!
2. Mõnes teises pangas arve alusel makstes makse sooritamisest koheselt meie süsteemi teadet ei saadeta ning sellisel juhul loetakse makse sooritatuks peale raha laekumist meie kontole. Nädalavahetusel pankadevahelist laekumist ei toimu.
3. Teie tellimus võetakse töösse pärast makse laekumist.
4. Ülekandega tasumisel on maksetähtajaks 3 päeva. Tellimuse eest tähtajaks mittetasumisel tellimus tühistatakse.
5. Kui soovite kaupa kiiremini kätte saada, saatke palun sellekohane e-kiri koos maksekorraldusega. Saame jooksvalt kontrollida ning kaubad postitada.
 

TASUMINE PANGALINGI KAUDU

1. Kui soovite tasuda pangalingi kaudu kasutage Maksekeskuse maksemoodulit. Maksekeskuse moodulis on võimalik tasuda erinevate Eestis enimlevinud pankade pangalinkide kaudu.
2. Pangalingiga maksmiseks klikkige oma kodupanga logol ning teid suunatakse internetipanga lehele, kus teid ootab eeltäidetud maksekorraldus. Veenduge, et summa on õige ning kinnitage tehing. Seejärel ärge unustage klikkimast nuppu "Tagasi kaupmehe juurde" - ainult nii saabub koheselt meie süsteemi teade selle kohta, et olete makse edukalt sooritanud.
Pangaandmed sisestate otse panka või Pankade Kaardikeskuse süsteemi. Teie pangakontoga ja maksega seonduvat info ei salvestata, andmete edastamisel kasutatakse turvatud SSL ühendust.
Tellimuse täitmist alustatakse peale makse laekumist meie arveldusarvele.
 

Hinnad

Kõik E-poes olevad hinnad on Eurodes, hinnad sisaldavad käibemaksu. Müüjal on õigus igal ajal muuta e-poes müüdavate toodete hindu. Kui Müüja on E-poes muutnud hindu peale Tellija poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis tarnitakse Tellijale vastavad tellitud tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Ei Müüjal ega Tellijal ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.
 

Kohaletoimetamine

Kui esitad tellimuse Taskulambid.eu internetipoest tööpäeval enne kella 12, pakime sinu tellimuse (laos oleva kauba) samal tööpäeval! Kui tellid pärast kella 12, pakime sinu tellimuse võimalusel samal tööpäeval, kuid mitte hiljem kui järgmisel tööpäeval. 
Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, muud riigid kokkuleppel. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Üldjuhul jõuavad Eestisisesed saadetised olenevalt valitud saateviisist ostja määratud sihtpunkti 1-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestit tarnitavate kaupade tarneaeg lepitakse eelnevalt kokku saatja ja saaja vahel. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul. Kui toodet meie laos koheselt saadaval ei ole, siis on toote tarneaeg eraldi märgitud toote juurde. 
 

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul (olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavate omadustega tooted ja teenused on loetletud võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4). Taganemisõigus ei kohaldu piiratud kasutuskordadega toodetele (akud, akupaketid, patareid jm keemilised toiteallikad), kui nende pakend on avatud, neid on kasutatud või neil on seadmesse sisestamise märke. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, siis loetakse 14-päevane tagastamisõigus kehtetuks. Kui tagastamisele kuuluv kaup on avatud või mõnel muul viisil kahjustatud, ei kuulu kaup tagastamisele ja loetakse kasutatuks. Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldusning saata see e-posti aadressile info@tragi.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
 

Kauba tagastamise kulud

Kui tarbija kasutab tarbijapoolset 14-päevase lepingust taganemise õigust, siis kannab tarbija asja tagastamisega seotud kulud täies ulatuses. E-kaupleja tagastab tarbijale tellimisel tasutud asja ja selle kättetoimetamise kulu (juhul, kui see tellimusele lisandus).
 

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@tragi.ee või helistada telefonil: +372 51 454 92. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
 

Pretensiooni käsitlemise kord

Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest. Tellija ja Müüja vahel tekkinud lahkarvamused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitseametisse või kohtusse.

1. E-poest ostetud toote puhul on Müüja kohustus vastutada tootel ilmnenud lepingutingimustele mittevastavuse eest kahe aasta jooksul alates toote Tellijale üleandmisest (VÕS § 218 lg 2).
 
2. Toote puuduse ilmnemisel peab Tellija hiljemalt kahe kuu jooksul sellest Müüjat teavitama ehk esitama pretensiooni (VÕS § 220 lg 1). Pärast puuduse ilmnemist tootel ei ole lubatud toodet kasutada ega selle seisukorda mingilgi määral (nt. puhastamisega) muuta. Selline tegevus katkestab toote tootjapoolse garantii ning Müüja võib keelduda pretensiooni rahulamast.
 
3. Tellija võib kaebuse esitada mistahes vormis. Soovitada võiks aga Tellijal esitada kohe kirjalik (kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis) kaebus (TKS § 19 lg 1).
 
4. Kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (nt e-post) kaebuses tuleb märkida:
 
 • 1. Tellija nimi ja kontaktandmed;
 • 2. kaebuse esitamise kuupäev;
 • 3. toote või teenuse puudus;
 • 4. kauplejale esitatav nõue
 • 5. viidata tuleb tehingu sooritamist või garantiid tõendavale dokumendile või lisada selle koopia kaebusele (TKS § 19 lg 3, 4). 
 
5. Müüja peab Tellija kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebuse vastuvõtmist samas vormis kinnitama (TKS § 19 lg 5).
 
6. Müüjal on tarbijakaitseseadusest tulenev kohustus vastata Tellija kirjalikule või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebusele 15 päeva jooksul(TKS § 19 lg 6)
 
7. Kui Müüjal ei ole võimalik 15 päeva jooksul tarbija kaebusele vastata, peab ta kirjalikult sellest Tellijat teavitama, viivitust põhjendama ja määrama uue mõistliku tähtaja vastamiseks (TKS § 19 lg 6).
 
8. Kui Müüja jätab tarbija pretensiooni rahuldamata või osaliselt rahuldamata, peab ta seda tarbijale kirjalikult põhjendama (TKS §19 lg 7).
 
9. Kui Müüja ei täida oma lubadust tähtaja jooksul kaebust lahendada, loetakse, et ta on keeldunud kaebuse lahendamisest (TKS §19 lg 8).
 
10. Ekspertiisi teostab Tragi OÜ või toote valmistanud firma/esindaja esineva puuduse olemasolu ja tekkepõhjuse väljaselgitamiseks.
 
11. Sõltumatu ekspertiis- kliendi nõudmisel teostatav täiendav tasuline ekspertiis sõltumatu eksperdi poolt juhul, kui klient ei ole Tragi OÜ poolt teostatud ekspertiisi tulemustega rahul.
 
12. Pretensiooni võib esitada toote- ja tootmisvigade kohta
 
13. Pretensiooni esitamise periood hakkab kehtima kauba ostukuupäevast.
 
14. Pretensiooni esitamise aluseks on müügiarve. Kui tootega on kaasas toote garantiikaart, siis on see toodet identifitseeriv dokument (sisaldab mh. toote seerianumbrit) ning müügiarve lahutamatu osa. Müüja võib jätta pretensiooni rahuldamata, kui garantiikaart on müügiarve koosseisust eemaldatud (eemaldatud on tõend, et just selle seerianumbriga toode osteti).
 
15. Pretensioon ei kuulu lahendamisele kui OÜ Tragi tõestab, et kaubal esinevad puudused on tekkinud tarbija süül või kui puuduste tekkepõhjuseid ei suuda ei kumbki osapool tuvastada/tõendada.
 
16. Kui pretensiooni aluseks oleva toote tootmine on lõpetatud võtab Tragi OÜ endale õiguse kliendi nõusolekul asendada toode samaväärsega.
 
 
Kui oled ostetud kaupa tavapäraselt kasutanud ja õigesti hooldanud, kuid kahtlustad sellel tootmisviga, siis on sul õigus esitada pretensioon kahe aasta jooksul alates ostu tegemisest. Kui müüjal on põhjust kahelda, kas kaubal ilmnenud puudus on tingitud tootmispraagist või on selle põhjustanud ostja, tõendavad vea tekkepõhjuseid asjatundjad. Puuduse tekkimise põhjuste tõendamise kohustus on esimesel kuuel kuul pärast ostu tegemist müüjal, järgneval 18 kuul aga ostjal endal. Pretensiooni esitamise ja garantii aluseks on originaalne garantiikaart koos ostuarvega või selle puudumisel originaalne ostuarve. Pretensiooni esitamiseks tuleb müüjat kirjalikult teavitada hiljemalt kahe kuu jooksul puuduse avastamisest. Pärast puuduse avastamist on toote edaspidine kasutamine ning selle seisukorra igasugune muutmine (sh. puhastamine) rangelt keelatud. See võib muuta toote seisukorda ning puuduse tuvastamise võimatuks. Müüjal on õigus selliste toodete kohta esitatud pretensioone mitte arvestada. Kirjalik pretensioon peab sisaldama järgmisi andmeid: tarbija nimi ja kontaktandmed, pretensiooni aluseks olev ostuarve number, kaebuse esitamise kuupäev, kauba puuduse detailne kirjeldus.
 
Tootmisveaga kaup remonditakse või asendatakse Taskulambid.eu poolt uue kaubaga. Vastava otsuse teeb Müüja. Juhul kui see pole võimalik, tagastatakse raha ostja arveldusarvele 2 nädala jooksul alates vastava kokkuleppe saavutamisest ostjaga.
 
Vastavalt võlaõigusseaduse § 101 lg 1, on müüja kohustuste rikkumise korral ostjale nähtud ette järgmised õiguskaitsevahendid:
 
 1. õigus nõuda kohustuste täitmist;
 2. õigus võlgnetava kohustuse täitmisest keelduda;
 3. õigus nõuda kahju hüvitamist;
 4. õigus taganeda lepingust 30 päeva jooksul;
 5. õigus nõuda kindlakstehtud tootmisveaga toote puhul hinna alandamist;
 6. õigus nõuda viivist müüja rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral.
 
Pane tähele, et ostja ei või tugineda kohustuse rikkumisele müüja poolt ega kasutada eeltoodud õiguskaitsevahendeid juhul kui selle rikkumise põhjustas tema enda tegu või temast tulenev asjaolu.
 

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood on oma klientide isikuandmete vastutav töötleja ning kasutab kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid, tellimuste sisu ja tellimuste ajalugu) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa. Veebipood edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le, et tagada oma klientide maksete korrektne laekumine. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid. Lepingu sõlmimisel annab Tellija Taskulambid.eu-le nõusoleku oma ülalnimetatud isikuandmete töötlemiseks kauba müümise ja tarnimisega seotud eesmärkidel. Tellija annab Taskulambid.eu-le nõusoleku edastada tema isikuandmeid kolmandatele isikutele, kui see on vajalik Taskulambid.eu õiguste kaitseks või kui see on seotud Tellijapoolse müügilepingu rikkumisega. Taskulambid.eu ei edasta ostja isikuandmeid kolmandatele osapooltele, aga jätab endale õiguse koostööpartnerite reklaammaterjali lisada otse pakkidesse.
 

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@tragi.ee või helistada telefonil: +372 51 454 92. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada www.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.